Zborovodkinja Almira Rogina, število pevcev: 52

Za nami je uspešna 8. pevska sezona, opravili smo 140 ur rednih in izrednih vaj in 4 nastope kot zbor in 2 nastopa z manjšo zasedbo pevcev skupno z 90 sodelujočimi, od tega z 38 zunanjimi instrumentalisti in pevci. Stkali smo nova pevska prijateljstva z gimnazijskimi pevci iz Trbovelj, povezali smo se s plesno skupino Gimnazije Slovenj Gradec ter z Ekološkim društvom Slovenj Gradec, poslušalo nas je 1160 poslušalcev.

AKTIVNI ČLANI V LETU 2014/2015

SOPRAN

Tjaša Založnik
Špela Kresnik
Polona Pirnat
Tjaša Ledinek
Lara Kos
Vida Korun
Katarina Gornjak
Maruša Knap
Ana Aberšek
Mojca Jordan
Etijana Lesjak
Ana Belovič
Pika Cokan
Metka Založnik
Valentina Rejavc

ALT

Nina Naveršnik
Tanja Pesjak
Barbara Uran
Petra Kremžar
Lara Jeromel
Luiza Jusufi
Maruška Abeln
Doroteja Lužnik
Alina Verhovnik
Lea Ferčec
Katka Šoster
Tjaša Prikeržnik
Jana Smonkar
Tinkara Ošlovnik
Klara Doler
Zala Uran
Nina Rebol
Staša Velcl

TENOR

Tadej Detečnik
Andraž Herman
Til Čeh
Simon Langus
Matic Bosilj
Alen Uršnik
Tilen Breznik

BAS

Jaka Šoster
Žan Onuk
Timotej Kotnik
Andrej Bricman
Tim Kopušar
Matic Rotovnik
Tomaž Sevšek
Jure Smonkar
Dimitar Navkovski
Žan Markuš
Rudi Breznik
Dario Anakiev

Spremljave: Polonca Pirnat  klavir, Trio Rogina, Gaja Ana Zvonar, Eva Čoderl, Gaja Nepulžan, Doroteja Lužnik, Tinkara Ošlovnik  godala, Živa Mali, Luka Pepelnak, Katarina Gornjak  flavte, Filip Golob, Rudi Breznik, Valentina Rejavc, Lučka Veber  tolkala, Luka Knez, Kaja Deutchbauer, Metka Založnik, Matic Rotovnik, Til Čeh  kitare, inspicient Vojko Šuštaršič s tehnično ekipo Spunk.

PROGRAM:

Stanko Premrl: ZDRAVLJICA (slovenska himna)
Tomaž Habe: VISOKI REJ, ljudski ples
MOMIDJI: japonska ljudska
KIMIGAYO: japonska himna
Milt Rogers: AMAZING GRACE (škotska ljudska)
Robert Murray Schaffer: FELIX’S GIRLS, 1. JOU JOU
Vincent Clark (priredba): ONLY YOU
BOŽIČNA PRAVLJICA : škotska ljudska, prir. Jože Humer
G. Gloria: NAJ BO LEP TA DAN
Eric Clapton, prir. Roger Emerson: TEARS IN HEAVEN
Giulio Caccini: AVE MARIJA
Nicky Ryan: MAY IT BE  iz filma Gospodar prstanov
J. S. Bach: SWING THE PRELUDE (Te deum), prir. Henry O. Milsby
Lorenz Maienhofer: DUDABDA (swing  quodlibet)
George David Weiss, Bob Thiele: WHAT A WONDERFUL WORLD
Bobby Mcferrin: DON’T WORRY, BE HAPPY
Leonard Cohen: HALLELUJAH – prir. Roger Emerson
Karl Jenkins: SONGS OF SANCTUARY, 1. ADIEMUS
LEGENDA O NASTANKU SLOVENJ GRADCA  instrumentacija ljudskega besedila z Orffovimi instrumenti
Celine Dion: MAMA, prir. pesmi My Heart Will Go On (komorna zasedba)

NASTOPI, TURNEJE

8. 9. 2014 ob 9.30 in ob 12.00 –V avli Gimnazije Slovenj Gradec smo z japonsko himno in japonsko pesmijo sprejeli japonsko delegacijo ter dijake mesta Myoko, 30 poslušalcev

9. 10. 2014 od 7.00 do 21.00  Celodnevni izlet zbora v Moravske toplice, ekskurzija v Prekmurje s kratkim pevskim nastopom v zdravilišču, 80 poslušalcev

19. 12. 2014 ob 18.00 v avli ŠC  Celovečerni praznični koncert »Vzemi in daruj« zbora Mismomi v povezavi s plesno skupino Gimnazije, komornim orkestrom Gimnazije SG kot spremljava, Ekološkim društvom SG in fotosekcijo Spunk; pred prireditvijo je potekala izmenjava knjig. Koncert je sovpadal z otvoritvijo hladilnika  knjižnice; 400 poslušalcev ter obiskovalcev

13. 3. 2015 ob 19.00 v Knjižnici Ksaverja Meška v Slovenj Gradcu  Manjša zasedba pevcev in instrumentalistov zbora Mismomi je z glasbenim programom popestrila predstavitev nove knjige Bože Božene Lesjak Če kuhamo prave besede, dobimo okus po dobrem, 150 poslušalcev

26. 3. 2015 ob 16.00 v Domu starostnikov Slovenj Gradec  Manjša zasedba pevcev zbora Mismomi in instrumentalistov na Orffovih instrumentih je z glasbenim programom podprla predstavitev nove knjige Bože Božene Lesjak, 100 poslušalcev

9. 4. 2015 ob 19. uri v avli ŠC SG  Dobrodelni koncert Mismomi s komornim orkestrom naše gimnazije ter povabljenim gimnazijskim zborom Trbovlje z zborovodjem Blažem Rojkom, 300 poslušalcev

23. april 2015 ob 11. 15 – Na povabilo glavne organizatorke Zuhre Horvat smo v parku pred Gimnazijo in Srednjo zdravstveno šolo z izbranimi pesmimi otvorili praznovanje svetovnega dneva Zemlje in svetovnega dneva knjige ter odprtje tretjega hladilnika Vzemi in daruj knjigo. Sodelovali so še Milan Kamnik ter Studio dnevna soba ter govornika Tone Partljič in Zuhra Horvat, 100 poslušalcev, mimoidoči

Dostopnost