Kaj imajo skupnega kopriva, orel, ledena jama, zasneženi alpski vrhovi, heksaedrična zgradba, bahava Zlata strešica, razklon svetlobe in reka Drava?

Na ta in še mnoga vprašanja smo našli odgovore na našem kratkem potovanju po Avstriji. Na gradu Hohenwerfen smo si ogledali atraktivno predstavo z ujedami, s karbidovkami vstopili v hladno in veličastno podzemlje največje ledene jame na svetu, obiskali eno izmed najlepših avstrijskih mest, dvakratnega gostitelja zimskih olimpijskih iger, skupaj s poljsko reprezentanco pilili formo na skakalnici Bergisel in v vasici Wattens poslali na pašo oči ter se prepustili domišljiji igre svetlobe in glasbe v pravljičnem kristalnem svetu muzeja Swarovski.

Nosilci projektnega tedna: Andreja Šeliga Reberčnik, Nika Martini, Vojko Šuštaršič in Kristina
Vošner

Dostopnost