Zborovodkinja Almira Rogina, število pevcev: 50

Izredno uspešna 6. pevska sezona, opravili smo 179 ur rednih vaj in 8 nastopov s 162 sodelujočimi, od tega z 98 zunanjimi instrumentalisti, prejeli smo odlično oceno za kvaliteto s strani strokovne žirije na občinski reviji ter odlično oceno za muzikalne interpretacije ter izbor programa s strani republiške svetovalke za zborovsko dejavnost, posneli smo Božično novoletni koncert z Godbo na pihala v živo, poslušalo nas je 3800 poslušalcev.

AKTIVNI ČLANI V LETU 2012/2013

Sopran: Klara Veršovnik, Neža Simetinger, Lucija Rošer, Polona Pirnat, Gaja Ana Zvonar, Katja Ficko, Maruša Knap, Nika Šinigoj, Korošec Mateja, Eva Zorman, Nika Poderžan, Enya Pletrsky, Nastja Gabor, Klavdija Štaher, Sara Korat, Zarja Gošnik Vovk

Alt: Vivijana Kristan, Nika Jeromel, Kragelnik Jasmina, Žvikart Alenka, Ribo Aldina, Tamara Goričan, Kresnik Urška, Staša Velcl, Kremžar Petra, Smolnikar Anja, Smolar Janja

Tenor: Klemen Knez, Manja Verhovnik, Miha Jordan, Tadej Detečnik, Luka Rajšter,mRok Tovšak, Luka Pogorelz

Bas: Jan Detečnik, Žan Jevšnik, Andrej Javornik, Luka Knez, Jaka Šoster, Lovro Kotnik, Aljaž Logar, Nejc Satler, Andraž Buhvald, Klemen Meh, Žan Onuk, Jan Pleterski, Nace Lužnik, Jan Lužnik, Timotej Kotnik

Spremljave: mag. Maja Kastratovik in prof. Janja Kresnik  klavir, Trio Rogina, Gaja Ana Zvonar, Urša Močnik Štumfl, Ilj Pušnik  godala, Luka Pepelnak  flavta, Danilo Karlin, Nejc Hartman, Luka Pogorelz  tolkala, Luka Knez  kitara, Godba na pihala Slovenj Gradec, inspicient Vojko Šuštaršič

PROGRAM:
Lorenz Maienhofer: Dudabda (seing  quodlibet), Orlando di Lasso: Dis  moi, beau printemps  kanon, Stanko Premrl: Zdravica  slovenska himna, Kimigayo  japonska himna, Momidji  japonska ljudska, Vasilij Mirk: Dekle, to mi povej  koroška ljudska, Aldo Kumer: Oponašanje zvonov  slovenska ljudska, Mojmir Sepe: Brez besed, Giulio Caccini: Ave Maria, Vangelis: Conquest of Paradise  filmska glasba, Nicky Ryan: May it be  iz filma Gospodar prstanov, Thomas Grondmann  priredba: Only you, James E. Moore: An Irish Blessing, škotski tradicionalni: Slovo prijateljev in Milt Rogers: Amazing Grace, Freddie Mercury: Bohemian Rhapsody, Dick Ravenal: Rock My Soul, John Denver  A. Mežek: Siva pot

NASTOPI

23. oktober 2012 ob 12. uri pred Gimnazijo SG  Nastop za japonskega veleposlanika in japonsko delegacijo ter občinske predstavnike, 450 poslušalcev

25. december 2012 ob 17. uri v Športni hali Slovenj Gradec  Božično-novoletni koncert z Godbo na pihala, 1500 poslušalcev

6. februar 2013 ob 18. uri v avli ŠC SG  Dobrodelni koncert Mismomi s komornim godalnim orkestrom ter povabljenim gimnazijskim zborom II. gimnazije Maribor z zborovodjem Viljemom Babičem, 320 poslušalcev

19. marec 2013 ob 19. uri v Kazinski dvorani Maribor – Pozdrav pomladi, povratno srečanje in koncert zborov Mismomi in II. gimnazije Maribor, 400 poslušalcev

22. marec 2013 ob 18. uri v Galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu smo nastopili na povabilo Turističnega društva Slovenj Gradec, 180 poslušalcev

12. april 2013 ob 19. uri v avli Druge osnovne šole SG  Občinska ocenjevalna revija pevskih zborov v Slovenj Gradcu, kjer smo se odlično odrezali s tehtnim programom, kar je potrdila strokovna komisija, 400 poslušalcev

10. maj 2013 ob 19. uri v koncertni dvorani Delavskega doma Trbovlje, kjer smo imeli prijateljsko izmenjavo z zborom Gimnazije Trbovlje in njihovim dirigentom Blažem Rojkom, 450 poslušalcev

14. maj 2013 ob 10. uri v centru mesta Slovenj Gradec  s pesmijo smo odprli Parado učenja, 100 poslušalcev

Dostopnost