Na tej strani je prikazanih le nekaj najpomembnejših dogodkov. Za splošen vtis dogajanja na šoli vas vabimo na 

Jezikovni tabor v Celovcu

Jezikovni tabor v Celovcu

Jezikovni tabor v Celovcu, na katerem se je od 17. 10. do 20. 10. 2023 devet gimnazijcev z Gimnazije Slovenj Gradec, iz 4.a in 4.b razreda, pripravljalo na nemško jezikovno diplomo DSD II skupaj z dijaki in mentorji z Gimnazije Novo mesto. Naši mentorji so bili...

več...
Pogozdovanje

Pogozdovanje

Dijaki 3. letnika naravoslovnega ITS so v sklopu izziva Pomagajmo planetu! skupaj s strokovnjaki ZGS Slovenj Gradec, KE Dravograd pomlajevali gozd na Viču. Ta spada v območje Nature 2000, kjer velja zaradi ohranjanja živalskih in rastlinskih vrst posebno pravilo...

več...
Ogled gledališke predstave Plešasta pevka

Ogled gledališke predstave Plešasta pevka

Mestno gledališče ljubljansko, 6. 11. 2023 Plešasta pevka Absurdna komedija Eugena Ionesca je nastala kot satira na malomeščansko angleško družbo. Z njo se je avtorju razkrilo, kako govoriti in ne povedati ničesar. "Smithova in Martinova ne znajo več govoriti, ker ne...

več...
Čajanka z Majo Bračič in gosti

Čajanka z Majo Bračič in gosti

V sredo, 25. 10. 2023, smo večer preživeli v avli naše gimnazije, ki si je za to priložnost nadela kavarniško preobleko. V soju svečk in ob skodelici kadečega se čaja je naše čute razvajala Maja Bračič, dijakinja 4.a. V spremstvu očeta Uroša Bračiča, sošolca Vala...

več...
Festival mlade literature Urška

Festival mlade literature Urška

V petek, 13. 10. 2023, smo v Slovenj Gradcu gostili finalno prireditev Festivala mlade literature Urška. Tretješolci gimnazije so izvedli literarne matineje - pogovore s finalistkami natečaja, zvečer pa smo se v prostorih nekdanje vojašnice navduševali nad izvrstno...

več...
Varno eksperimentalno delo v šolskem laboratoriju

Varno eksperimentalno delo v šolskem laboratoriju

VARNO EKSPERIMENTALNO DELO V ŠOLSKEM LABORATORIJU Eksperimentalno delo je temeljna učna metoda pri pouku biologije, fizike in kemije, saj je prav eksperiment glavna pot do znanstvenih spoznanj v naravoslovju. Dijaki 1. letnikov so zato pred začetkom izvajanja...

več...
Ogled gledališke predstave Kriplov zagovor

Ogled gledališke predstave Kriplov zagovor

V sredo, 20. 9. 2023, smo si z dijaki prvega in drugega letnika ogledali avtobiografsko prestavo Kriplov zagovor v Kulturnem domu Slovenj Gradec. Kriplov zagovor je »komedija«, ki na izviren način prikazuje  avtobiografsko zgodbo igralca Simona Šerbinka o...

več...
Dostopnost