Projekt ‘SREČNO, SPUNK’ je dokumentarni film z delno igranimi vsebinami, ki nas skuša zvabiti v svet Spunka, ki je v filmu magična neznanka, predstavljena skozi zrnca. Ta zrnca tvorijo vsi sodelujoči – nekdanji kot zdajšnji dijaki – ki jih lahko v filmu vidimo kot intervjuvance, ki tvorijo rdečo nit zgodbe in razlagajo svoje videnje fenomena Spunk. Igrani deli filma nas popeljejo v kombinacijo arhivskih spominov s pridihom na novo interpretiranih izbranih gledaliških predstav, prav tako pa preko igranih delov spoznamo različne dejavnosti, s katerimi se je Spunk ukvarjal skozi svojih dvajset plodnih let. Film je tako opomnik, kaj vse se da, so sanje, iz katerih se zbuditi pač ni treba.

 

Mentor: Tomo Novosel

Sodelujoči dijaki: Žiga Kotnik, Hana Klančnik, Tilen Breznik, Žiga Kreft, Patricija Pogorelčnik, Blaž Kitek, Ana Špalir, Nina Zdovc, Nina Kodrun

Premierno predvajano kot presenečenje dne 6. junija 2018 v Kulturnem domu Slovenj Gradec

Število gledalcev:  68

 

Dostopnost