Gimnazijska skupina za pomoč živalim

Gimnazijska skupina za pomoč živalim obstaja na gimnaziji že okoli deset let. Začelo se je počasi, spontano, a z veliko ljubeznijo do živali. Zavrženih in poškodovanih živali je preveč in naša želja je vedno bila, da po svojih najboljših močeh pomagamo društvom, ki skrbijo za zavržene in pozabljene živali. S šolskim letom 202/22 se je skupina pomladila in danes šteje 25 članic.

Zadnja leta smo bili najbolj aktivni v mesecu decembru, ko s prodajo piškotov in peciva na šoli zbiramo denar za zapuščene živali. Naša stojnica z domačimi piškoti in pecivom je tako postala stalnica v zadnjem tednu pouka v decembru.

Tudi letos smo, od 21. 12. do 24. 12, v samo štirih dneh s prodajo doma spečenih piškotov in peciva zbrali malo manj kot 700 evrov. Letošnji izkupiček smo darovali štirim organizacijam:

  • Zavodu Pit,
  • Društvu za zaščito konj,
  • društvu V Pravljici – Fairytale Sanctuary in
  • društvu Rubayal  iz Slovenj Gradca.

 

Z zbiranjem hrane za živali  bomo nadaljevali vse šolsko leto.

 

Dostopnost