Sklad Gimnazije Slovenj Gradec smo ustanovili v šolskem letu 1996/97, vanj pa so denar prostovoljno namenili starši prve vpisane generacije naših dijakov. Zastavljeni tradiciji sledimo vsa leta, del sredstev pa se zbere tudi z donacijami in s sponzorskimi prispevki.

Denar porabimo za poravnanje stroškov nadstandarda pri športni vzgoji, kulturnih dejavnostih (nastopi gledaliških in glasbenih umetnikov, literatov itd.), za oglede gledaliških in filmskih predstav ter likovnih in drugih razstav. Del sredstev se porabi za tisk šolskih publikacij (npr. Letopis Gimnazije Slovenj Gradec, E. A.), ki jih dijaki prejmejo brezplačno, del pa tudi za pokrivanje stroškov ekskurzij in projektnih dni.

Denar se vedno porabi izključno samo za dijake.

Za namensko porabo denarja skrbita Svet staršev in nadzorni odbor šolskega sklada Gimnazije Slovenj Gradec.

Veseli smo, da je vključenost v šolski sklad vsa leta 100 %.