Zborovodkinja Almira Rogina, število pevcev: 65

Za nami je uspešna 7. pevska sezona, opravili smo 139 ur rednih vaj in 5 nastopov s 190 sodelujočimi, od tega s 125 zunanjimi instrumentalisti in pevci, prejeli smo odlično oceno za kvaliteto s strani strokovne žirije na občinski reviji v Slovenj Gradcu ter odlično oceno za muzikalne interpretacije ter izbor programa s strani republiške svetovalke za zborovsko dejavnost po nastopu v Litiji, stkali smo nova pevska prijateljstva z gimnazijskimi pevci iz Trbovelj, Litije in Ljutomera, poslušalo nas je 2880 poslušalcev.

AKTIVNI ČLANI V LETU 2013/2014

PRVI SOPRAN

Tjaša Založnik
Špela Kresnik
Verona Rapuc
Lucija Rošer
Polona Pirnat
Eva Vodopija
Tjaša Ledinek
Klara Veršovnik
Vida Korun
Neža Simetinger
Valentina Rejavc

DRUGI SOPRAN

Gaja Jamniker Krevh
Eva Čoderl
Mateja Korošec
Nika Poderžan
Gaja Ana Zvonar,
Maruša Knap
Nika Šinigoj
Eva Zorman

PRVI ALT
Nina Naveršnik
Tanja Pesjak
Lučka Veber
Alina Verhovnik
Barbara Uran
Nika Jeromel
Kaja Krautberger
Petra Kremžar
Jasmina Kragelnik
Alenka Žvikart

DRUGI ALT

Lea Ferčec
Katka Šoster
Tjaša Prikeržnik
Aldina Ribo
Jana Smonkar
Urška Kresnik
Maša Tamše
Staša Velcl
Zala Uran

TENOR
Tadej Detečnik
Til Čeh
Simon Langus
Sebastijan Cesar
Matic Bosilj
Belmin Uzejmovič
Aljaž Božič Rihtar
Goran Miličevič
Luka Rajšter

BAS

Jaka Šoster
Žan Onuk
Timotej Kotnik
Andrej Bricman
Tim Kopušar
Blaž Pavlič
Matic Andrejc
Timotej Hochbauer
Nino Panzi
Andrej Javornik
Luka Knez
Lovro Kotnik
Aljaž Logar
Nejc Satler
Jan Lužnik
Rudi Breznik
Žan Markuš

Spremljave: mag. Maja Kastratovik, Rikardo Janjoš – klavir, Trio Rogina, Gaja Ana Zvonar, Eva Čoderl  godala, Luka Pepelnak, Živa Mali  flavti, Sebastijan Cesar, Lučka Veber  tolkala, Luka Knez, Kaja Deutchbauer  kitari, orkester flavt GLŠ Zagorje, inspicient Vojko Šuštaršič

PROGRAM:

Slovenske pesmi:
Vasilij Mirk: DEKLE, TO MI POVEJ (koroška ljudska)
Vasilij Mirk: ŠE ROŽCE SO ŽAVOVALE (koroška ljudska)
Aldo Kumar: OPONAŠANJE ZVONOV (slovenska ljudska iz Ročinja)
Stanko Premrl: ZDRAVLJICA (slovenska himna)

Sodelovanje z Japonsko:
MOMIDJI  japonska ljudska
KIMIGAYO  japonska himna

Pesmi o prijateljstvu in ljubezni:
Victor Young: WHEN I FALL IN LOVE
Milt Rogers: AMAZING GRACE (škotska ljudska)
Vincent Clark (priredba) : ONLY YOU
Mojmir Sepe: BREZ BESED
SLOVO PRIJATELJEV (škotska tradicionalna)
Gloria: NAJ BO LEP TA DAN
Eric Clapton, prir. Roger Emerson: TEARS IN HEAVEN

Umetne pesmi:
Giulio Caccini: AVE MARIJA
Vangelis: CONQUEST OF PARADISE – filmska glasba
Nicky Ryan: MAY IT BE  iz filma Gospodar prstanov
Giuseppe Verdi: VO PENSIERO (iz opere Nabucco)
Orlando Di Lasso: DIS MOI, BEAU PRINTEMPS- kanon
J. S. Bach: SWING THE PRELUDE
Freddie Mercury: BOHEMIAN RHAPSODY
Lorenz Maienhofer: DUDABDA (swing  quodlibet)
George David Weiss, Bob Thiele: WHAT A WONDERFUL WORLD
Bobby Mcferrin: DON’T WORRY, BE HAPPY

NASTOPI, TURNEJE

9. september 2013  odpeljali smo se na celodnevni nagradni izlet v Piran in tako s pesmijo in kopanjem otvorili novo pevsko sezono

4. oktober 2013 ob 11. uri, ob 13. uri ter ob 19. uri v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu  kulturni program ob predstavitvi jubilejne 10. knjige iz zbirke E. A., 800 poslušalcev

20. marec 2014 ob 19. uri v avli ŠC SG  dobrodelni koncert Mismomi s komornim orkestrom naše gimnazije ter povabljenim gimnazijskim zborom Trbovlje z zborovodjem Blažem Rojkom, 380 poslušalcev

3. april 2014 ob 19. uri smo nastopili na Pevski gimnazijadi v Litiji skupaj z gimnazijskima zboroma Ljutomer in Litija in ter s člani orkestra glasbene šole Zagorje. Po izvedbi samostojnih programov smo v velikem združenem zboru vseh sodelujočih pevcev ob spremljavi orkestra zapeli odlomek iz Verdijeve opere Nabucco ter Lep je ta dan, sodelovalo je 150 pevcev, 50 instrumentalistov, 800 poslušalcev

4. april 2014 ob 19. uri v avli Druge osnovne šole SG – nastop na 50. jubilejni občinski ocenjevalni reviji pevskih zborov Mislinjske doline, kjer smo se odlično odrezali s tehtnim programom in odlično interpretacijo zborovskih skladb, kar je potrdil strokovni kritik Karel Leskovic, 300 poslušalcev

8. maj 2014 ob 12. uri v Kulturnem domu Slovenj Gradec smo z izbranim programom poskrbeli za osrednji kulturni program ob nacionalnem odprtju tedna vseživljenjskega učenja in podelitvi Priznanj za promocijo učenja in znanja odraslih republike Slovenije 2013 z naslovom Parada učenja 2014, 600 poslušalcev

Dostopnost